Blogování...

Novinky, tipy a tak různě

Změna vyřizování na katastrálním úřadě

Většina z nás už ví, že nechodíme na katastrální úřad, ale na katastrální pracoviště příslušného katastrálního úřadu. Už také víme, že některé záležitosti nemusíme chodit vyřizovat, ale můžeme posílat. Jak, ale vyřídit např. tolik potřebné potvrzení o podání návrhu na vklad zástavního prává, když si pro něho nemohu dojít? Nezapomeňte na návrh na vklad vypsat kontaktní údaje, zejména e-mail. Připravte si kolek 1000,-Kč, který nalepíte na návrh na vklad. Potom:

1. Doručíte návrh na vklad na příslušné katastrální pracoviště – ne osobně, ale poštou nebo ho podáte do sběrného boxu

2. Obdržíte od pracoviště na e-mail potvrzení, že řízení započalo, v příloze bude kopie návrhu s razítkem

3. Kolek jste nalepili, proto bude informace o zaplacení správního poplatku na kopii vyznačena (jestli jste přeskočili výše uvedené doporučení a správní poplatek uhrazen nebyl, bude součástí emailu výzva k platbě pro platbu převodem)

4. Přepošlete email do banky a k přiloženému návrhu přiložíte navíc své potvrzení platby respektive výpis z účtu, aby bylo prokázáno, že bylo uhrazeno (potvrzení platby ze strany katastru je na světelné roky)

5. Email banka zkontroluje, přečte si přílohu, zkontroluje zaplacený správní poplatek, prověří si, že řízení toho čísla opravdu existuje a že je účastníkem.

A máte to. Není to složité, jen se musíte do procesu více zapojit.

Přeji příjemný den,

Tomáš

Opatření vlády ovlivní výši úroků

Zdravím všechny, trošku se zpožděním reaguji na vaše dotazy, zda si teď brát úvěr na bydlení. Jak opatření vlády ovlivní výši úroků. Situace bohužel není příliš přehledná. Ekonomové hovoří s velkou pravděpodobností o poklesu procentní sazby. Za sebe se domnívám, že k nějakému poklesu dojde, ale také se domnívám, že pokud opatření budou trvat dlouho, může to přinést i ztrátu zdroje příjmů. Proto doporučuji, pokud můžete, počkejte s úvěrem nějaký týden.

Uvidíte, jak na tom budete s příjmy. Uvidíte, zda úroky skutečně klesají a možná, že situace přinese i možnost vyjednat si nižší cenu.

Držte se a přeji příjemný den

Tomáš

ČNB pro úvěry na bydlení

Podělím se s vámi o svůj malý úspěch. Získal jsem certifikát od ČNB pro úvěry na bydlení a spotřebitelské úvěry a mohu vám pomoci i s financováním.

A ještě jedna novinka, rozšířil jsem své stránky o tento blog. Budu se snažit vám zde předat užitečné informace a odpovídat na vaše dotazy.

Příjemný den

Tomáš